Zad1.

Pan Wojciech wpłaca na konto 17000 zł. Ile wynosi oprocentowanie, jeśli po roku podejmuje z konta 18360 zł.

Zad2.

Pani Monika wpłaciła na konto pewną ilość pieniędzy. Po roku podjęła z konta 5325 zł.
Ile wpłaciła na początku. jeśli odsetki wynosiły 6,5 %. ?

Zad3.

Pan Kowalski wpłacił na konto 32000zł. Po roku podjął te pieniądze wraz z odsetkami i dodał jeszcze do nich 440 zł. Ile wynosiło oprocentowanie, jeśli w sumie uzbierał 35000zł. ?

Zad4.

Pani Nowak wpłaciła na konto oprocentowane na 5,65 % w skali roku pewną sumę pieniędzy. Ile wpłaciła na początku, skoro w sumie po roku miała 21300 zł .?

2

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-04-06T14:05:41+02:00
Ad 1

d=k×p×t÷100%
d=18360-17000=1360

1360=17000×p×1÷100
1360=170p
p=8%
Wpłacił na 8%

ad 3

35000-440=34560
d=34560-32000=2560
2560=32000×p×1÷100
2560=320p
p=8%
Oprocentowanie wynosi 8%

ad 2
0,065×5325=346,125
k=5325-346,125=4978,825

Sorry ale tylko 3 nie wiem jak zrobić 4

2010-04-06T14:13:03+02:00
1.
17000 - 100%
18360 - x
x=108%

108%-100%=8%

2.
106,5% - 5325
100% - x
x=5000zł

4. 21300 - 105,65%
x - 100%
x=20161zł