Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-04-06T13:56:53+02:00
4000l=4000dm³=4m³

4m³*4 osoby=16m³ miesięcznie
16m³*12miesięcy=192m³
rodzina zużywa 192m³ wody rocznie
1m³ kosztuje 5,20zł

czyli
192m³*5,20zł=998,40zł

Odp. Po roku za zużytą wodę 4-osobowa rodzina zapłaci 998,40zł
2010-04-06T13:59:32+02:00
4000l=4m3 - tyle wody w ciągu miesiąca zużywa 1 osoba
5,20zł /m3 (m3 -metr sześcienny)

4m3 *12=48m3 - tyle wody w ciągu roku zużywa 1 osoba
4 * 48m3=192m3 - tyle wody w ciągu roku zużywa 4 osoby

192 * 5,20zł=998,4zł

Odp. 4-osobowa rodzina za wodę po roku zapłaci 998,4 złotych.