Odpowiedzi

2010-04-06T14:27:25+02:00
X- cena za kg pomarańczy
y- cena za kg brzoskwiń

7x = 11,9
x = 1,7 zł

4x+2y=11,9
4*1,7+2y=11,9
6,8+2y=11,9
2y=5,1
y=2,55 zł

2,55 zł-1,7 zł = 0,85 zł

1kg brzoskwiń jest droższy od 1 kg pomarańczy o 85 gr.
2 5 2
2010-04-06T14:27:43+02:00
7 kg pomarańczy = 11,9zł
1 kg pomarańczy = 11,9/7 zł = 1,7 zł

4 kg pomarańczy + 2 kg brzoskwiń = 11,9 zł
4 * 1,7 zł + 2 kg brzoskwiń= 11,9 zł
6,8zł + 2 kg brzoskwiń = 11,9 zł
2 kg brzoskwiń= 5,1 zł
1 kg brzoskwiń = 2,55 zł

2,55 zł - 1,7zł= 0,85zł
2010-04-06T14:28:32+02:00
P-pomarańcze(1kg)
b-brzoskwinie(1kg)

7p=11,9zł / :7
p=1,7zł

11,9zł=4*p+2*b
11,9zł=4*1,7+2*b
2b=11,9zł-6,8
2b=5,1 / :2
b=2,55zł
2,55-1,7=0,85

Odp: Pomarancze kosztuja 1,7 zł a brzoskwinie 2,55zł, a brzoskwinie sa o 0,85zł drozsze (1kg).