Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-04-06T16:39:01+02:00
1. Opowiadają o życiu nastolatków
Marcin Borowicz, Andrzej Radek i inni bohaterowie Syzyfowych prac to nastolatkowie tacy jak my. W ich postępowaniu czasem odnajdujemy coś, co mają z nami wspólnego. Początkowa uległość Marcina, determinacja Andrzeja i inne postawy bohaterów są dla nas nauką, ponieważ i my czasem odznaczamy się podobnymi cechami. Każdy z nas młodych lubi zresztą czytać książki o bohaterach w naszym wieku, ponieważ odnajdujemy w nich wzory postępowania lub odkrywamy ich wady.
2. Przedstawiają problemy młodzieży
Każdy z tych bohaterów miał problemy. Przeżywał trudne sytuacje, w których nie wiedział jak się zachować. Postawa Andrzeja Radka w moich oczach była niezwykła. Chłopak był wyjątkowo zdeterminowany i chciał wiele osiągnąć. Trudna miłość Marcina też wiele może nauczyć współczesnych nastolatków czytających tę książkę. Obserwujemy jak Ci młodzi ludzie radzili sobie ze swymi problemami. Dzięki temu uczymy się, że nie tylko my mamy rozterki. Zyskujemy pewność, że każdy młody człowiek ma problemy, jednak to wcale nie znaczy, że nie da się z nimi uporać.
3. Uczą jak radzić sobie z problemami dotykającymi młodych ludzi.
Młodzi ludzie z książki pt. "Syzyfowe prace" mają bardzo trudną sytuację. Muszą borykać się z terrorem zaborów, a także z wiekiem dorastania, który obarcza ich wieloma troskami. Są oni jednak radośni i potrafią cieszyć się życiem. Każdy z problemów rozwiązują sami lub z pomocą przyjaciół. Powinniśmy brać przykład z tych bohaterów, ponieważ postępują oni zgodnie z zasadami obowiązującymi współczesnych nastolatków, a ich zaradność jest wprost niezwykła
4. Opisują sytuacje, które spotykają współczesną młodzież :)
Mimo iż książka opisuje dawne czasy niektóre z sytuacji mogą przydarzyć się również współczesnym nastolatkom. Tak jak np. wyrzucenie Andrzeja ze szkoły. Marcin wstawił się za kolegom. Wielokrotnie w powieści opisane były sytuacje, które do dziś nie tracą na aktualności. Dorastanie współczesnych ludzi jest podobne do dorastania młodzieży sprzed wielu lat. Świat przecież pozostał taki sam. Zmienił się tylko trochę jego wygląd i poglądy człowieka.


Same argumenty:) Liczę na naj xD
2 5 2