W ciągu 20minut Jaś zerwał 2.6kg.Ile jabłek zerwie Jaś w ciagu 1.2godziny?
a)jabłka które zerwał Jaś,rodzice sprzedali do stołówki szkolnej.Ile pieniędzy otrzymali,jeżeli 1 kg jabłek kosztował 2.70zł?
b)7%kwoty uzyskanej ze sprzedaży jabłek rodzice przekazali Jasiowi.Ile pieniędzy otzryał Jaś?

3

Odpowiedzi

2010-04-06T16:35:09+02:00
20 minut =2,6kg
1 minuta=x
20x=2,6/20
x=0,13

0,13 x 72min =9,36 [Kg]

a)
1kg=2,7zl
9,36kg=x

x=2,7 x 9,36
x=25,272 zl

b)
100%=25,272zl
7%=x
100x=25,272 x 7
100x=176,904/:100
x= okolo 1,7 zl dostal
6 3 6
2010-04-06T16:36:41+02:00
80 min/ 20 min=4
2,6 kg*4=10,4 kg

2,6 kg *2,70 zł=7,02 zł
7% * 7,02 zł=49 gr

lub: 10,4 kg*2,70 zł= 28,08 zł
7% * 28,08 zł= 1,96 zł
11 4 11
2010-04-06T16:39:08+02:00
W ciągu 20minut Jaś zerwał 2.6kg.Ile jabłek zerwie Jaś w ciagu 1.2godziny?

20min - 2,6kg
80min - x

20x = 80 * 2,6kg
20x = 208kg / ÷20
x = 10,4kg - tyle zerwie Jaś w ciągu godziny i 20 minut.

jabłka które zerwał Jaś,rodzice sprzedali do stołówki szkolnej.Ile pieniędzy otrzymali,jeżeli 1 kg jabłek kosztował 2.70zł?

1kg = 2,7zł
10,4kg = x

x = 10,4 * 2,7zł
x = 28,08zł - tyle otrzymali kasy jego rodzice.

7%kwoty uzyskanej ze sprzedaży jabłek rodzice przekazali Jasiowi.Ile pieniędzy otrzymał Jaś?

7% z 28,08
7/100 * 28,08 = 1,9656 ≈ 2zł - tyle otrzymał Jasio
( p.s. coś mało wyszło ;D)
18 4 18