Wiosną wzrasta spożycie lodów. Lody sprzedawane są w pojemnikach 1,5 kilogramowych w cenie 18 zł oraz w porcjach gałkowych 50 gramowych w cenie 1,20 zł za gałkę. Oblicz, ile razy droższe niż lody w pojemnikach sę te porcjowane w gałkach?

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-04-06T17:50:31+02:00
1,5kg=1500g
1500g=18zł
1500g/50g=30
30×1,2zł=36zł
36zł/18zł=2
odp.
Lody w pojemniku kosztują 18zł,a te w gałkach 36zł,więc te w gałkach są droższe o100% czyli dwukrotnie.Kosztują dwa razy tyle co te w pojemniku.