A)Kilogram szynki kosztuje 31 zł. Pani Ania kupiła 2,3 kg. Ile zapłaciła ?
b) Jedna paczka nawozu wystarcza na 4 metry kwadratowe powierzchni. Ile paczek trzeba kupić,aby nawieźć prostokątny ogródek o wymiarach 6m x 7 m ?( narysuj ogródek i oblicz jego pole )
c) Ile metrów siatki trzeba kupić, aby ogrodzić prostokątną działkę o wymiarach 15m x 20 m Odlicz 1 metr na bramkę

3

Odpowiedzi

2010-04-06T17:45:27+02:00
A)
31*2,3=71,3 zł

b)
6*7=42m²
42:4=10,5

odp. potrzeba 11 paczek

c)
15+15+20+20=70m
70-1 =69m
2010-04-06T17:46:30+02:00
1.
31 * 2,3 = 71,3

odp. Kg szynki kosztuje 71.30 zł

2.
P = a*b = 6*7 = 42m kwadratowe
42 / 4 = 10,5 czyli musi mieć 11 paczek nawozu

odp. trzeba kupić 11 paczek

3.
obw. = 15 m + 15m + 20m + 20m = 70 m - 1 m = 69 m

odp trzeba kupić 69 m siatki
2010-04-06T17:46:46+02:00
A) 31 zł/kg * 2,3kg = 71,3 zł
b)a = 6m
b = 7m
P = a*b
P = 6 * 7
P = 42m²
42/4 ≈ 11
c) a = 15m
b = 20m
L = 2a + 2b
L = 2 * 15m + 2 * 20m
L = 70m
70m - 1m = 69m

Rysunek ogródka z zadania b0 w załączniku
1 5 1