Odpowiedzi

2012-07-14T11:47:54+02:00

Szanowni Słuchacze


     Na pewno kazdy z Was tu obecnych nieraz miał okazje , aby przekonać się , że nasze społeczeństwo nie akceptuje i nie toleruje ludzi, którzy w jakiś sposób odbiegają od reszty społeczeństwa.
     Drodzy Słuchacze ! Wiele osób wrażliwych , nieśmiałych zakłada "maskę " tylko po to , aby świat , w którym żyja nie miał możliwości by ich skrzywdzić, wyśmiać , ponizyć. Ludzie udają kogoś kim nie są w rzeczywistości i pod "płaszczykiem " ignorancji żyją w swoim zamkniętym świecie. A któz z nas nie chciałby być sobą ? Wyrażać swoich poglądów na dowolne tematy ? Być wrazliwym na piękno przyrody ? Mieć serce zamiast "głazu' ?
      Szanowni Państwo ! Powinnismy tolerować tych , którzy nie są podobni do nas. To przede wszystkim oni sprawiają , ze ten swiat nie jest taki szary i byle jaki. Dzięki nim możemy poznć prawdziwą wartość człowieka. Odkryć coś czego do tej pory nie poznaliśmy i co moze zmienić nasze myślenie o życiu i swiecie. Akceptacja może wymaga z naszej strony pewnych poświęceń , ale może warto zaryzykować i poznać człowieka.
      Drodzy Słuchacze ! Codziennie na ulicach miast widzimy ekstrawagancko ubranych ludzi z nietypowymi fryzurami, mocnym makijażem czy wyzywajacym zachowaniem. Czasami wyglądają jak kolorowa choinka.  Czy to oznacza , że oni są źli ? Kto uzurpuje sobie prawo do wydawania niepochlebnych opinii na ich temat ? Kim jestesmy żeby ich krytykować ? Czy jestesmy lepsi ? A jesli tak , to dlaczego ? Dlatego , ze ubieramy się , malujemy i zachowujemy jak większość społeczeństwa ? I o czym to świadczy ? Chyba tylko o tym , iż boimy się "innosci ".
      Szanowni Słuchacze ! Żyjmy i pozwólmy , aby inni tez mogli żyć. Żyć tak jak chca, bo jest to ich życie. A my nie mamy prawa decydowania o tym co jest dla nich dobre , a co złe. Spójrzmy na siebie. Jacy jesteśmy ? Lepsi od nich ? Pod wieloma wzgledami na pewno nie. A "oni" mogą nam dać coś co zmieni diametrialnie nasze zycie. Może "inność " wskrzesi nasze umarłe dusze.
      Drodzy Słuchacze ! Brak tolerancji i akceptacji to przejaw strachu , bo boimy się czegoś czego nie znamy. A to co nieznane może płynąć prosto z serca. Akceptujmy , więc ludzi takimi jakimi są , bo jest to nieodkryta prawda o nas samych.

15 4 15