Odpowiedzi

2009-11-02T17:06:37+01:00
10,40 x 2 = 20,80
20,80 x 0,25= 5,20
20,80 + 5,20 = 26,00
26,00 / 3 = 8,70
odp: kosztowały 8,70
4 5 4
Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-02T17:12:27+01:00
Wydaje mi sie ze poprzednia osoby wykonala zle to zadanie moim zdaniem powinno byc tak
Jezeli 1kg cukierkow owocowych kosztuje 10,4 zl to 3kg tych cukierkuw kosztuje 3*10,4= 31,2zl
a wiemy rowniez ze za 2 kg cukierkow czekoladowych zaplacono 25% wiecej niz za te 3 kg cukierkow owocowych czyli
0,25* 31,2 = 7,8 zl
31,2+7,8 = 39 zl tyle zaplacono za 2 kg cukierkow czekoladowych

zatem zostalo tylko jedno obliczyc ile kosztuje 1 kg cukierkow czekoladowych
2kg ------ 39
1kg------- x
x=39/2= 19,5 zl

mam nadzieje ze pomoglem
2009-11-02T17:15:05+01:00
10,40*3kg=31,2zł
31,2*25%=31,2*0,25=7,8zł
31,2+7,8=39
39/2=19,5
odp 1kg cukierków czek. kosztuje19,50zł
4 5 4