Pan Alojzy wpłacił do banku an konto 7000zł .Bank każdego roku dopisuje mu adsetki stanowiące 6% kwoty znajdującej się na koncie .Ile pieniezy znajdzie się na koncie pana Alojzego po trzech latach ??

Po jakim czasie ilość pieniędzy na koncie
a)podwoi sie
b)potroi się
jeśli oprocętowanie tego konta wynosi p% w skali roku

2

Odpowiedzi

2010-04-06T19:08:51+02:00
7000-100%
x - 6%
x= 7000×6÷100
x=420


7420-100%
x- 6%
x= 7420×6÷100
x=445.2

7420+445.2=7865.2

7865.2-100%
x- 6%
x=7865.2×6÷100
x=471.91

7865.2+471.91=8337.11 zł
znajdzie sie 8337.11 zl

43 4 43
2010-04-06T19:24:30+02:00
6%razy7000=420 1rok=7420 2rok=7840 3rok=8260
7000+420=7420
7420+420=7840
7840+420=8260

w ciągu3 lat stan konta wyniesie8260zł
7000+7000=14000 14000dzielone420=33.3333333 czyli za 34lata konto podwoi sie <dokładnie za 33lata i 3miesiące>

14000+7000=21000 21000dzielone na 420=50 czyli za 50lat konto potroi sie


mam nadzieje że pomogłam jestem pwewna że to jest dobrze ;*
2 3 2