Odpowiedzi

2012-07-19T19:41:02+02:00

Szanowny Panie Prezydencie

W związku z ukończeniem prac budowlanych przy nowej ulicy w dzielnicy Śródmieście w Warszawie , zwracam się z prośbą o nadanie tej ulicy imienia Adama Mickiewicza.
Prośbę swoją motywuję tym , iz Adam Mickiewicz był człowiekiem , który w szczególny sposób przysłużył się narodowi polskiemu.
Jako jeden z nielicznych zawsze interesował się losami ojczyzny i nigdy nie była mu ona obojętna. W swoich utworach literackich nawoływał społeczeństwo do walki o wolność własnego narodu. Chciał , aby Polska była wolnym krajem. Poza tym był to człowiek , który był wielkim patriotą, a za swoje przekonania polityczne został aresztowany . Jego dzieła były przepełnione miłościa do polskiej ziemi, dlatego moim zdaniem nowo powstała ulica powinna mieć nazwę Adama Mickiewicza.

 

 

                                                                         Z poważaniem

                                                                     Anna Malinowska


                                                                                                                                                  
                                                                                                                                

1 5 1
2012-07-19T20:36:52+02:00

Szanowny Panie Prezydencie

 

Lokalny Komitet Pamięci Lecha Kaczyńskiego zwraca się z uprzejmą prośbą o nadanie imienia Lecha Kaczyńskiego  fragmentowi głównej ulicy naszego miasta - ulicy Prostej na odcinku pomiędzy ulicami Kościuszki i Bora Komorowskiego.
Przede wszystkim chcielibyśmy usunąć z centrum miasta nazwę ulicy , któa jest obojętna emocjonalnie. Podczas gdy sąsiednie ulice noszą imiona bohaterów godnych najwyższego szacunku, ta jedna swoją nazwą wyraźnie odróżnia się od pozostałych. 

Ponieważ w historii naszego miasta nie ma osoby którą można by upamiętnić, zgłaszamy swoją propozycję.

Osoba Lecha Kaczyńskiego jak najbardziej godna jest upamiętnienia. Był człowiekiem, który wniósł  szczególne zasługi dla narodu polskiego

- był założycielem i wieloletnim wiceprzewodniczącym Związku Zawodowego Solidarność

- pełnił szereg ważnych funkcji państwowych i rządowych ( minister sprawiedliwości, szef NIK, prezydent Warszwy)

- był prezydentem Polski, ktoremu na sercu szczegółnie leżały sprawy historii Polski i patriotycznego wychowania młodzieży. Jego tragiczna śmierć w trakcie pełnienia misji panstwowej mającej na celu uczczenie ofiar zbrodni katyńskiej dopełnia obraz.

 Dlatego naszym zdaniem zmiana zawy ulicy jest jak najbardziej uzasadniona

 

 

           Z poważaniem

             XYZ

          LKPLK