Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-04-06T20:15:07+02:00
1.Rozwiąż nierówność:
3(a-5) +8<17
3a-15+8<17
3a-7<17
3a<17+7
3a<24 /:3
a<8

2. Za 4kg jabłek i 2 paczki ciastek zapłacono 19,80 zł. Jedna paczka ciastek kosztuje 3,50. Oznacz przez x cenę 1kg. jabłek. Ułóż równanie i rozwiąż je. Ile kosztuje 1kg jabłek.?
I. 4x+2c=19,8
II. c=3,5
z II. c=3,5
do I. 4x+2*3,5=19,8
4x+7=19,8
4x=19,8-7
4x=12,8 /:4
x=3,2
Odp. 1 kg jabłek kosztuje 3,2 zł.
1 5 1
2010-04-06T20:15:23+02:00
1.Rozwiąż nierówność:
3(a-5) +8<17
3a-15+8<17
3a<17+15-8
3a<24
a<8

2. Za 4kg jabłek i 2 paczki ciastek zapłacono 19,80 zł. Jedna paczka ciastek kosztuje 3,50. Oznacz przez x cenę 1kg. jabłek. Ułóż równanie i rozwiąż je. Ile kosztuje 1kg jabłek.?
x------->cena 1kg jabłek
4x+2*3,50=19,80
4x+7=19,80
4x=19,80-7
4x=12,80
x=3,20
1 kg jabłek kosztuje 3,20 zł
2010-04-06T20:16:00+02:00
1. 3a-15+8<17
3a-7<17
3a<17+7
3a<24//:3
a<8


2. 4x+ 2*3,5=19.8
4x+7=19.8
4x=19.8-7
4x=12,8 // :4
x= 3.2

Kilo jabłek kosztuje 3,2 zł