Odpowiedzi

2010-04-06T20:39:28+02:00
21,70×0.40=8.68

Mama Marty zapłaciła za nie 8.68 zł.
1 5 1
Najlepsza Odpowiedź!
2010-04-06T20:40:02+02:00
0,4 x 21,7 = 8,68 zł

lub na proporcję

100 dag -------> 21,7 zł
40 dag ---------> x
100 x = 868
x = 8,68 zł :)
pozdrawiam :)
1 5 1
2010-04-06T20:40:24+02:00
1kg sernika - 21,70zł. 40dag = 0,40kg.
0,40kg x 21,70zł =8,68zł.

Odp.: Mama Marty zapłaciła za sernik 8,68zł.