Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-04-06T20:52:12+02:00
Podręcznik A kosztował x zł
podręcznik B kosztował x+20% =1,2x
oba podręczniki kosztowały 26.4 zł
x+1,2x=26,4
2,2x=26,4
x=26,4/2,2
x=12zł
podr. A =12 zł
podr. B =1,2×12=14,4 zł
odp.
jeden podręcznik kosztował 12 zł ,a drugi 14,4 zł.
5 4 5
2010-04-06T20:56:06+02:00
26,40 zł- koszt 2 podręczników
x- cena pierwszego podręcznika
x+20%x - cena drugiego podręcznika

x+(x+20%x) = 26,40
x+x+0,2x=26,40
2,2x=26,40/2,2
x=12

x+20%x
12+1/5*12=12+12/5=12+2,4=14,40

odp:Jeden podręcznik kosztował 12 zł, a drugi 14,40 zł.

Daj Najlepsze
6 4 6