Zad.6

Telewizor kosztował 1000 zł.Po pewnym czasie potaniał o 3/20. Ile kosztuje teraz ten telewizor? Podaj obliczenia.

zad.9

Obwód prostokąta jest równy 48cm. Jeden z jego boków ma 8cm. Jaką długość ma drugi bok prostokąta? Podaj obliczenia.

zad.11

Jaka jest łączna powierzchnia wszystkich ścian naczynia 14cm*10cm*10cm? Podaj obliczenia.

zad.12

Ile litrów płynu zmieści się w tym naczyniu?

zad.14

Pan Żwirski zakładał sad. Kupił 120 drzewek jabłoni, płacąc za każde 10,50 zł i trzy razy mniej drzewek śliw, z których każde kosztowało 8,90 zł. Ponieważ robił duże zakupy, dostał 3/20 rabatu. Ile zapłacił?? Podaj obliczenia.

zad.15

Działka pana Żwirskiego ma kształt prostokątao bokach 100m i 78m. Przygotowując glebę pod posadzenie drzewek Żwirski musi wysiać 350g nawozów na każde 10m/2 powierchni działki. Ile kilogramów nawozów potrzebuje Żwirski?? Podaj obliczenia.


2

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-04-06T20:57:44+02:00
6.
3/20 *1000= 150 zł
1000 zł -150 zl= 850 zł
Odp. Telewizor kosztuje teraz 850 zł.

9. 8cm- 1 bok prostokata
x- 2 bok prostokąta

P=a*b
48=8*x //:8
x=6
Odp. Drugi bok ma 6 cm.

12.
V= 14*10*10
V=1400 cm3 => dm3 1 cm= 0,1 dm
1 cm3= 0,001 dm3
1400 *0,001 dm3=1,4 dm3=1,4 l

Odp. Zmieści sie tam 1,4 l.

14.
120*10,5= 1260 zł.- cena jabłoni
120/3= 40-il. drzew sliwek
40*8.9= 356- cena śliw

1260+356= 1616
3/20 *1616= 242,4

1616-242,4=1373,6 zł

Odp. Zapłacił 1373,6 zł.
1 5 1
2010-04-06T21:02:06+02:00
Zad. 6

17/20 × 1000 = 850

Odp: telewizor kosztuje teraz 850 zł.

Zad.9

48cm = 2 × 8cm + 2x
48cm = 16cm + 2x
48cm - 16cm = 2x
32cm = 2x
x = 16cm

Odp: Drugi bok prostokąta wynosi 16 cm.

Zad.11

NIE WIEM JAKIE TO NACZYNIE ALE JEŚLI JEST TO PROSTOPADŁOŚCIAN TO :

Pp = 2 × 10 × 10 + 4 × 10 × 14 = 200 + 560 = 760 (cm²)

Zad. 12

V = 10 × 10 × 14 = 1400 (cm³)

1400cm³ = 1,4 l

Zad. 14

120 × 10,5 + 40 × 8,9 = 1616

17/20 × 1616 = 1373,6 (zł)

Odp: Pan Żwirski zapłacił 1373,6 zł.

Zad. 15

100 × 78 = 7800 (m²)
7800 : 10 = 780
780 × 350 = 273000 (g)
273000g = 273 kg

Odp: pan Żwirski potrzebuje 273 kg nawozu.

1 5 1