×

Darmowa pomoc w zadaniu domowym

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • zapytaj o zadanie domowe
  • uzyskaj wytłumaczenie
  • znajdź podobne pytania

Odpowiedzi

2009-11-02T16:39:33+00:00
Saprofity są to cudzożywne organizmy nie zwierzęce odżywiające się martwymi substancjami organicznymi ,np.pleśniak a saprofagi są to cudzożywne organizy zwierzęce np.dżdżownica i tym się różnią. CHYBA!!!
201 1 201
2009-11-02T16:45:44+00:00
Saprofagi to drobne zwierzęta żywiące się szczątkami organizmów, rozłożonymi w różnym stopniu. Zjadaja cząstki gleby lub mułu i wydobywają z nich cenne związki organiczne. Saprofagi ułatwiają funkcjonowanie saprofitom. W poszukiwaniu pokarmu przekopuja podłoże i roznoszą szczątki organizmów, stwarzając dogodne warunki życia bakteriom i grzybom.


saprofity to organizmy które trawią szczątki roślinne i zwierzęce, wydzielając enzymy trawienne do środowiska i wchłaniając produkty trawienia. należą do nich niektóre grzyby i bakterie. Rozkładaja one złożone związki organiczne na związki proste. Część z nich zużywają, a resztę pozostawiaja przyrodzie, tym samym nie dopuszczają do nagromadzenia się wniej szczątków organizmów.
13 3 13
2009-11-02T17:54:09+00:00
SAPROFITY czyli roztocza - cudzożywne organizmy niezwierzęce, które odżywiają się martwą materią organiczną, rozkładając szczątki roślinne i zwierzęce. Do s. należą m.in. bakterie fermentacyjne i gnilne, grzyby tj. pleśniak, pędzlak, drożdże, grzyby, kapeluszowe. Z działalnością saprofitów związane są 2 ważne procesy: biologiczne samooczyszczanie wód i tworzenie próchnicy.

SAPROFAGI to cudzożywne organizmy zwierzęce odżywiające się martwą materią organiczną. Do s. należą m.in. morskie wieloszczety, dżdżownice, wazonkowce, niektóre nicienie, strzykwy.
16 3 16
Mózg
  • Mózg
  • Pomocnik
Nadal nie jesteś pewny odpowiedzi?
Dowiedz się więcej dzięki Zadane!
Masz problem z zadaniem domowym?
Dostań darmową pomoc!
  • 80% pytań otrzymuje odpowiedź w ciągu 10 minut
  • Nie tylko podajemy wynik, ale również tłumaczymy
  • Nad jakością odpowiedzi czuwają nasi eksperci