Uczniowie klasy VIc przygotowali 80 jednakowych porcji "Fantazji", ktore wystawili na sprzedaż podczas festynu szkolnego. Ze sprzedaży 58 kawałków ciasta uzyskali 136,30 zł. Ile zarobią uczniowie klasy VI c jeśli sprzedadzą wszystkie porcje ? Potrzebne na jutro !!!!!

3

Odpowiedzi

2010-04-07T14:48:46+02:00
80 - liczba wszystkich porci Fantazji
x- cena jednej porcji

x = 136,30 : 58
x = 2,35

2,35 x 80 =188

Uczniownie VIc zarobią 188zł, jeśli sprzedadzą wszystkie porcje ciasta.
3 5 3
2010-04-07T14:51:31+02:00
Wiec tak jest 80 porcji .
sprzedali 58 porcji z których otrzymali 136,30 zł czyli:
58----- 136,30 dzielimy porcje i pieniadze przez ilość porcji czyli 58 i wychodzi że jedna porcja kosztuje 2,35
1- 2,35
teraz mnożymy 2,35 razy ilość porcji czyli 80 i to nam wychodzi 188 zł . To jest na 100 procent dobrze teraz napisze jak to ma być w zeszycie :
58---136,30 / dzielimy przez 58
1(jedna porcja) = 2,35 / mnożymy przez ilość porcji (80)
80(porcji) = 188 zł
2 5 2
2010-04-07T15:10:42+02:00
136,30dzielone58=2,35 2,35razy80=188
58porcji=135,30
1porcja=2,35
80porcji=188zł

odp;gdzy sprzedadzą wszystkie porcje benda mieli 188zł