Napisz charakterystykę postaci literackiej lub historycznej, o której można powiedzieć, że w swoim postępowaniu kierowała się tolerancją, szacunkiem i dbałością o dobro innych ludzi. Twoja praca musi zająć co najmniej półtorej strony formatu A4.

Bardzo pilne! Na jutro muszę oddać pracę;/

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
  • Użytkownik Zadane
2010-04-07T15:08:59+02:00
Sam Carraclough był ojcem Joego. Przedstawiał sobą silnego i wysokiego mężczyznę. Siedemnaście lat pracował w kopalni i zyskał sobie opinię uczciwego, pracowitego człowieka. W wyniku trudnej sytuacji gospodarczej wielu górników straciło pracę- w tym Sam, który utrzymywał rodzinę z zasiłku.
Jedną z jego cech była małomówność. Zwykle na pytania odpowiadał "tak" lub "nie". Jego usposobienie było łagodne. Ulubionym zajęciem pana Carraclough było palenie fajki. Uważał się za prawego człowieka. Nigdy nikogo nie skrzywdził, kierował się w życiu ogólnie przyjętymi zasadami postępowania.
Rozmowa z Joe ukazała inną, bardziej łagodną stronę Sama. Musiał on wytłumaczyć synowi jak ważna w życiu jest uczciwość. Sprzedaż Lessi była tego przykładem. Musiał to zrobić, ponieważ nie miał pieniędzy na utrzymanie rodziny.
Swojego syna wychowywał według zasad, których nauczyli go jego rodzice. Chodź był surowy to jednak bardzo kochał Joego, zależało mu, aby był on dobrze wychowanym, uczciwym i pracowitym człowiekiem.
Ojciec Joe'go był niezwykle łagodny, pracowity, wyrozumiały i pokorny. Jego słabą stroną była małomówność, gdyż częściej powinien rozmawiać z synem.
Sam wzbudza nasz szacunek. Imponuje nam swoimi cechami, które kształtował, przez długie lata życia. Był dobrym ojcem i kochającym mężem. Dobro rodziny stawiał na pierwszym miejscu. Jest postacią godną do naśladowania. JEST TROCHE MAŁO , ALE MAM NADZIEJE , ŻE POMOGŁAM . PROSZĘ O NAJ
17 4 17