Tona aluminium kosztuje około 5 tys. zł. Pusta aluminiowa puszka waży 16 g . ile kosztuje aluminium zużyte na wyprodukowanie jednej puszki . ?


2 . ) Roman słodzi każdą herbatę wsypując 2 łyżeczki cukru po 5 g. Każdą . Na ile herbat wystarczy mu 1kg. cukru . ?

2

Odpowiedzi

2009-11-02T17:59:30+01:00
1 tona - 1.000kg - 100.000dag - 1.000.000 g.

5tys - 1.000.000g / 62500
5000 zł - 1.000.000g : 62500
0.08 zł - 16 g

aluminium zuzyte na wyprodukowanie jednej puszki kosztuje 8groszy


1kg - 100dag - 1000g

1000g : 5g =
200
200 : 2<lyzki> =100

kilogram cukru starczy mu na 100 herbat
2 5 2
2009-11-02T18:02:05+01:00
Zad 1
1t=1000 kg
1kg=1000g
1g=0,001 kg
16g=0,016 kg

1000kg-5000zł
0,016 kg- xzł
x= 0,016*5000/1000
x=0,08 zł

zad2
1 łyzeczka 5g
2 łyzeczki 10g
1kg=1000g

1000g / 10g=100


wystarczy mu na 100 herbat ;)
< pijąc przeciętnie 2 herbaty dziennie wystarczy mu na 50 dni jeżeli ma żone która też pije średnio 2 herbaty to zabraknie mu cukru po 25 dniach chyba że żona jest na diecie i pije herbate z 1 łyżeczką zabraknie mu po 37 dniach ale to takna marginesie ;D)
2 4 2