Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-04-07T16:23:00+02:00
Drodzy Słuchacze!!
-Chciała bym dziś poruszyć temat zastępowania niektórych Polskich wyrazów anglojęzycznymi odpowiednikami.
W dzisiejszych czasach trudno o dziecko w wieku dojrzewania, które w co drugim zdaniu nie użyłoby wyrażenia angielskiego. Zamiast „cześć” słyszymy „hello”. zamiast słowa „czemu”, „why”.
Przez taki sposób mówienia większość młodzieży ma bardzo duże problemy z napisaniem poprawnego stylistycznie tekstu. Z każdym dniem nasze słownictwo bardzo się pomniejsza. Na grupę 20-osobową może 2 do 4 osób wiedziałoby, że konsternacja to jest zmieszanie , zakłopotanie.
Z całą pewnością do tego zjawiska przyczynia się Internet. Używając komunikatorów, często używamy graficznych znaków zamiast słów. Przykładowo, nadużywamy znaku :P(dwukropek i duże Pe), a przecież rozmawiając z kimś na żywo nie pokazujemy mu języka po każdym zdaniu.
Zagładą dla naszego języka jest również subkultura EMO. Biorąc pod lupę bardzo popularny Blog EmoMartynki zamiast ciągu zdań, mamy przed oczami ciąg mało polsko-angielskich zrozumiałych znaków.
Przykładowy wpis:
„zA niEdłUgOo biRtHsdAy.! AjĆć.! i tEsT koMpetEncJi. x///. sOosnA. aLe tRudNo.! LovV.!

HejCciOo.!

aLe cRaZzY dAy.!.!

SoOrkAm żE jEsteRdaY nOot wRutAłaM aLe mi cOś nEciOoreK naWaLał... x////. SoOosnA...

uWagA: juŻ zA dZiewiEnĆ dAy mAm biRthsDaY (uRoOoOdziNki).!.!.! bEndEm miAła tHreNtiN (13) oLd (Lat).

juŻ zA niEdŁugOo dOosTanE taKiegOo sWeT rÓóżOowegOo pLasTykOowegOo paPierKa. taKiegOo cOo mA MatCheR w pOortWeLu.! (w senSie taKi dOowuD cOo jeSt oSoObiStY) i z TyM PaPierKiem bD mOogŁa bUy(kUpOowaĆ) KaRmi i SzamPanA taKiEgOo ReaL(pRawDziwegOo.!).! AjĆć.! i bD mOogŁa jeŻdziĆc CarEm.!.! taKiem pRawDziwyM cOo sOom nA drOogaCh a NiE tyLkOo taKieCh nA KarUzeLacH (jaK terAz.).! aLe beDziE CraZzY.! „

Czyżby nasz Język Polski ze strony młodego pokolenia był zagrożony?