22. Szkolny komitet rodzicielski wygospodarował 2140 zł na zakup sprztu
telewizyjnego. Kupiono telewizor za 1389 zł i magnetowid za 699 zł. Za reszt
postanowiono kupi kasety wideo. Jedna kaseta kosztuje 6 zł 40 gr. Ile kaset
kupiono?

3

Odpowiedzi

2010-04-07T16:42:25+02:00
1389zł + 699zł = 2088zł

2140zł - 2088zł = 52zł

52zł : 6,40zł = 8,12, czyli w przybliżeniu 8

Odp. Kupiono 8 kaset.
1 5 1
2010-04-07T16:43:18+02:00
2140-(1389+699)=52
52/6,40=8,125
odp.kupiono 8 kaset
1 5 1
2010-04-07T16:45:14+02:00
2140zł-1389zł-699zł=751zł-699zł=52zł
5 kaset to 32zł
2 kasety to 12,8
7kaset to 44,8zł
+6,4=51zł i 20gr
Kupiono 8kaset i zostało 80gr
1 5 1