×

Darmowa pomoc w zadaniu domowym

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • zapytaj o zadanie domowe
  • uzyskaj wytłumaczenie
  • znajdź podobne pytania

Zredaguj charakterystykę(nie musi być bardzo długa):

-przyjaciel
-bohater literacki lub filmowy
Wybierz tylko jednego(albo przyjaciel albo bohater)
Bardzo potrzebna dziś!!!
3

Odpowiedzi

2009-11-02T17:35:20+00:00
Charakterystyka Roberta Langdona.

Czy trzeba być super- bohaterem i miec magiczne zdolności, by zmieniać losy świata? Okazuje się, że nie. Idealnym przykładem na to jest Robert Langdon- główny bohater książek Dana Browna, „Kodu Leonarda da Vinci” i „Aniołów i demonów”. Ich bohater jest 40- letnim wykładowca na Harwardzie, historyk i badacz symboli, tropiący tajemne stowarzyszenia i sekrety, których ujawnienie może zmienić losy świata.
Langdon nie był uderzająco przystojny. Ale mimo to przebłyski siwizny w gęstych, brązowych włosach, błękitne oczy o badawczym spojrzeniu, urzekająco głęboki głos i szeroki, beztroski uśmiech sprawiał, że jego koleżanki określały go jako „ typ pociągającego uczonego”.
Mierzył ponad 180 centymetrów wzrostu, miał umięśnioną sylwetkę. Od czasów szkoły średniej trenował pływanie, co miało duży wpływ na jego wysportowane ciało i świetną kondycje.
Robert był ostrym i wymagającym wykładowcą, który jednocześnie potrafił świetnie się bawić. Uznanie studentów zyskiwał nie tylko talentem pływackim, przyjaznym usposobieniem (z tych dwóch powodów nadano mu przezwisko „Delfin”), ale też dzieki umiejętności oddawania się wypoczynkowi z zaraźliwym fanatyzmem.
Był bardzo spokojnym człowiekiem. Stwarzał pozory nieprzystępnego i zimnego, ale po bliższym poznaniu bardzo sobie zyskiwał. Okazywało się że jest bardzo ciepłym i sympatycznym człowiekiem.
Historyk miał naturę człowieka zagadki. Wciąż zaskakiwał przyjaciół, którzy postrzegali go jako „ człowieka żyjącego jednocześnie w dwóch światach”.
Langdon miał bardzo silną psychikę. Mimo iż nie raz nosił na ramionach odpowiedzialność za miliony ludzi, nie poddawał się, walcząc o dobro ogółu. Dla ludzkości gotowy był poświecić życie; często przezwyciężał strach (szczególnie walczył w klaustrofobią).
Robert jest przykładem współczesnego herosa przy pomocy nowoczesnej techniki i własnej, szerokiej wiedzy ratuje ludzi( i Kościół) przed zagładą.
Reprezentuje też cichego bohatera, który poświęca życie na pomoc innym, jednocześnie nie przechwalając się tym.
Uważam, że Robert Langdon jest udanym połączenie nowoczesności i przeszłości. Mimo przestarzałego podejścia do wielu spraw potrafi dostosować się do nowych realiów. Przy pomocy najnowszy zdobyczy naukowych bada przeszłość, chcąc dowiedzieć się czegoś o przyszłości. Pomimo zaangażowania naukowego potrafi znaleźć czas na wypoczynek, wplata w życie nutę szaleństwa, czego brakuje współczesnemu człowiekowi.

ps. jest to główny bohater kodu da vinci oraz aniołów i demonów
2 5 2
2009-11-02T17:41:27+00:00
Mój najlepszy przyjaciel nazywa się Michał Nowak ma 15 lat i mieszka nie daleko mnie w miejscowości Wrocław. Ma dwoje rodzeńswta, siostre i brata.
Jest niewysoki i szczupły. Ma kruczoczarne włosy i brązowe oczy. Zawsze ubiera się sportowo i modnie .
Ma takie same zainteresowania jak ja czyli sport, szczególnie piłka nożna oraz lubi sluchać muzyki, zwłacza hip hopu.
Jest bardzo lubianą osobą , wszyscy lubią z nim spędzać czas dlatego ma dużo przyjaciół.
Ja też go bardzo lubie ponieważ jest bardzo dobrą osobą nie można się z nim nudzić. Uważam że nie ma takiej drugiej wyjątkowej osoby jaką jest Michał. Dlatego jest moim przyjacielem i zawsze będzie.

;)
1 5 1
2009-11-02T18:55:43+00:00
Przyjaciel- jest to ktoś bliski, ktoś komu można powiedziec o swoich zmartwieniach , problemach , troskach.Ale również ktoś z kim można się bawic , śmiac.Prawdziwy przyjaciel jest osobą wierną i dyskretną.Są to jego najważniejsze cechy.Nigdy nas nie opuści w trudnej sytuacji, nie zdradzi nikomu naszych sekretów.Zawsze znajdzie dla nas czas, jest życzliwy, pomocny.Przyjaciel to osoba wyrozumiała, nie potępia nas za złe postępowanie, a wręcz przeciwnie stara się je zrozumiec.Nie wyśmiewa się z tego co lubimy,jak się ubieramy itp.Kiedy w jakiś życiowych sytuacjach nie możemy sobie poradzic, nie wiemy jak postąpic przyjaciel powinien byc naszym doradcą.Przyjaciel to osoba, która jest zdolna do poświęceń, która potrafi zrezygnowac z własnych przyjemności, jeśli w tym samym czasie jej potrzebujemy.Przyjaźń jednak to nie tylko same wyrzeczenia.To również wspólne spędzanie czasu np.kino, sport, podobne zainteresowania , hobby i radośc z ich dzielenia.Przyjaciel doskonale cię rozumie, zna twoje wady,docenia zalety.Na przyjacielu zawsze można polegac,czuc się przy nim bezpiecznie.Trudno jest znaleźc dobrego przyjaciela, więc jeśli go mamy dbajmy o tę przyjaźń. Przyjaźń to wielki dar.
0 0 0
Mózg
  • Mózg
  • Pomocnik
Nadal nie jesteś pewny odpowiedzi?
Dowiedz się więcej dzięki Zadane!
Masz problem z zadaniem domowym?
Dostań darmową pomoc!
  • 80% pytań otrzymuje odpowiedź w ciągu 10 minut
  • Nie tylko podajemy wynik, ale również tłumaczymy
  • Nad jakością odpowiedzi czuwają nasi eksperci