Odpowiedzi

2010-04-07T17:10:17+02:00
A)
350 par skarpetek - 630 zł
x par skarpetek - 450 zł

630x = 157500
x = 250 par skarpetek

b)

350 par skarpetek - 630 zł
450 par skarpetek - x zł

350x = 283500
x = 810 zł
Odp. : Można kupić 250 par skarpetek. Za 450 par skarpetek trzeba zapłacić 810 zł.
78 3 78
2010-04-07T17:12:06+02:00
630zł : 350 = 1,8zł
1,8 - cena jednej skarpetki

a)
450zł : 1,8zł = 250
250 - ilość par skarpetek które można kupić za 450zł

b)
450 x 1,8zł = 810zł
810zł - cena którą trzeba zapłacić za 450 par skarpetek
23 4 23
2010-04-07T17:18:21+02:00
A) 350-630zł
x - 450zł

x= 450*350/630

x=250

Odp: Za 450zł można kupić 250 par skarpetek

b)
350-630zł
450-x

x= 450*630/350

x= 810zł

odp: za 450 par skarpet należy zapłacić 810 zł

19 4 19