1. Metr tasiemki kosztuje 3 i 1/2 zł. Ile trzeba zapłacić za:

a) 1 i 1/5 m
b) 2 i 1/4 m
c) 4 3/10 m?


2.Kilogram mandarynek kosztuje 6 i 4/10 zł. Ile trzeba zapłacić za 2 i 1/2 kg mandarynek?


Na jutro to muszę mieć...
Z góry dziękuję :)

2

Odpowiedzi

2009-11-02T19:30:01+01:00
1.
a) 1,2*3,5=4,02 (zł)
b) 2,25*3,5=7,88(zł)
c) 4,3*3,5=15,05 (zł)

2.
kg - 6,40zł
2,5kg - x
2,5*6,4=16 (zł)
Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-02T19:40:33+01:00
Zad 1
metr taśmy 3,50 zł
a) ⅕ z 3,5 = 0,2 * 3,5 = 0,7
1⅕ = 3,5 + 0,7 = 4,2

b) ¼ z 3,5 = 0,25 * 3,5 = 0,88
2¼ = 2 * 3,5 + 0,88 = 7,88

c)3/10 z 3,5 = 0,3 * 3,5 = 1, 05
4 3/10 = 4 * 3,5 + 1,05 = 15,05

zad 2
1 kg 6,40
½ z 6,40 = 0,5 * 6,40 = 3,20
2½ = 2 * 6,40 + 3,20 = 16 zł