Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-04-07T19:45:39+02:00
X-cena jednego podręcznika
y- cena drugiego podr.
x+y=28,80
1,25x=0,75y (układ równań )

x=28,80-y
1,25 razy (28,80-y)=0,75y

36-1,25y=0,75y
x=28,80-y

36= 2y
x=28,80-y

y=18
x=10,80

Odp.Droższy podręcznik kosztował 18zł a tańszy 10,80.
1 5 1
2010-04-07T19:48:21+02:00
28,80:2=14,40
25%=0,25
0,25*14,40=3,60
14,40-3,60=10,80
14,40+3,60=18
Odp.: Jeden podręcznik kosztował 18 zł, a drugi 10,80 zł.
1 5 1