×

Darmowa pomoc w zadaniu domowym

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • zapytaj o zadanie domowe
  • uzyskaj wytłumaczenie
  • znajdź podobne pytania

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-02T19:07:57+00:00
Podczas konferencji w rapallo :
- porozumienie niemiec i rosji : wspólne manewry i szkolenia oficerów; produkcja broni dla niemiec;planowany wspólny atak ; wrogie odnoszenie sie tych dwoch mocarstw do Polski
podczas konferencji w Locarno:
- zmiany w granicach:
pakt nie gwarantuje nienaruszalnosci granic polski i czechosłowacji, co w przyszlosci stanowilo zagrozenie rewizja granic; wzrost znaczenia niemiec na arenie miedzy narodowej; przyjecie niemiec do ligi narodow.
8 3 8
2009-11-02T19:17:48+00:00
Układy rapallo . Rosianie układ niemiecko - radziecki Rosja Radziecka został podpisany 16 kwietnia 1922 ,wybrała Niemcy a nie Ententę. Moskwa nie pragnęła umocnienia systemu wersalskiego - przeciwnie, uważała zniszczenie go za cel ,duże znaczenie dla nich miały tajne klauzule o współpracy wojskowej. W jej ramach zawierało się wspólne szkolenie oficerów, badania nad nowymi rodzajami broni, zwłaszcza tymi, których Reichswehra nie mogła posiadać samoloty, czołgi, łodzie podwodne, broń chemiczna . Dało to Armii Czerwonej dostęp do najnowszych techniki.Rząd radziecki poparł Berlin nie tylko moralnie lecz również dyplomatycznie - ostrzegając rządy Polski i Czechosłowacji przed próbą zbrojnej interwencji w sprawy niemieckie.
Układ w Locarno zawarty w dniu 16 października 1925 roku.Traktat został zawarty przez przedstawicieli Belgii, Francji, Wielkiej Brytanii, Włoch i Niemiec. Niemcy Locarno potwierdzały i gwarantowały nienaruszalność swoich granic z Belgią i Francją, a odmówiły zastosowania tego samego warunku do granic z Polską i Czechosłowacją.Spowodowalo to ze stan trakowy grozil że w przyszłości Niemcy będą chciały te granice zmienić (oczywiście na swoją korzyść).
3 3 3
Mózg
  • Mózg
  • Pomocnik
Nadal nie jesteś pewny odpowiedzi?
Dowiedz się więcej dzięki Zadane!
Masz problem z zadaniem domowym?
Dostań darmową pomoc!
  • 80% pytań otrzymuje odpowiedź w ciągu 10 minut
  • Nie tylko podajemy wynik, ale również tłumaczymy
  • Nad jakością odpowiedzi czuwają nasi eksperci