Odpowiedzi

2010-04-07T20:31:29+02:00
Chałwa - 0,15*27,80=4,17 zł
Orzechy - 2,5*2,60=6,50
Reszta = 20-10,67=9,33

9,33<9,50

Nie może za tą resztę kupić sobie tej bombonierki.
2 3 2
2010-04-07T20:33:53+02:00
Maciek kupił 15dag chałwy po 27,80 zł za kilogram i 0,25 kg orzechów w czekoladzie po 2,60 zł za 100g. Z banknotu dwudziestozłotowego otrzymał resztę .Czy za tę resztę może jeszcze kupić bombonierkę za 9,50 zł?

zapłata za chałwę-x
zapłata za orzechy w czekoladzie-y

0,15*27,80zł=x
4,17zl=x
2,5*2,6zł=y
6,5zł=y

20-(4,17+6,5)=20-10,67=9,33
9,33-9,50=-0,17

Nie może kupić gdyż zabraknie mu kasy
1 5 1
Najlepsza Odpowiedź!
2010-04-07T20:47:33+02:00
0,15kg*27,80=4,17zł (15dag=0,15kg) 100dag=1kg
0,25kg=250g
2,6zł*250=6,5zł

4,17+6,5=10,67
20-10,67=9,33

nie wystarczy mu!!
1 5 1