Odpowiedzi

2010-04-09T15:20:04+02:00
Jak być dobrą matką? W obliczu wielu negatywnych społecznie efektów spadku znaczenia roli ojca, jednym z najważniejszych zadań współczesnej matki jest pomoc w odzyskaniu lub odbudowaniu przez ojca jego autorytetu w oczach rodziny. Czyniąc to, staniesz się o wiele lepszą żoną i matką, niż gdybyś pozwoliła mężowi pozostać mniej ważną osobą w waszym ognisku domowym. Tkwi w tej prawdzie sekret sukcesu roli ojca w dawnych czasach – chociaż pracowali całymi dniami, ich dominująca pozycja w domu była gwarantowana i chroniona przez matki.

Najlepiej przyczynisz się dla dobra całej rodziny, będąc sercem, a nie głową waszego domu. Dzieci powinny uczyć się od ciebie miłości i bezinteresownego poświęcania się potrzebom innych ludzi. Zawsze doceniaj należycie znaczenie swojej roli. Od ciebie zależy rozwój emocjonalny waszych dzieci, który pozwala im przygotować się do prowadzenia szczęśliwego i pobożnego życia lepiej niż nauka jakiejkolwiek wiedzy.

Każdy z nas zna zapewne ludzi wykształconych tak dalece, jak tylko jest to możliwe, a jednak prowadzących życie nieszczęśliwe, ponieważ nie nauczyli się okazywać miłości. Z drugiej strony, znani są nam mężczyźni i kobiety o niewielkich osiągnięciach intelektualnych, lecz życiu wypełnionym szczęściem, gdyż ich matki wpoiły im umiejętność kochania innych ludzi. Wynika stąd, iż pomagając dziecku w zaspokojeniu jego podstawowej emocjonalnej potrzeby kochania i bycia kochanym, ofiarowujesz mu coś równie niezbędnego do pełnego rozwoju jak pożywienie. Nie daj się zwieść chęciom zrobienia kariery lub pragnieniu udowodnienia mężczyznom, iż jesteś równie inteligentna i bywała, co oni. Ojciec musi być osobą publiczną. Matka jest związana z domem par excellence. Ucząc dziecko znaczenia bezinteresownej miłości, osiągniesz więcej dobra niż czegokolwiek innego, do czego zdolny jest człowiek.

Jesteś najważniejszą osobą dla swojego dziecka. Twój związek z nim swoją głębią przewyższy wszystkie inne relacje, jakie przydarzą mu się w życiu – nawet związek z jego życiowym partnerem. Jak już zostało to wspomniane, dziecko nauczy się od ciebie znaczenia prawdziwej miłości. Dzięki okazywanej mu przez ciebie czułości i zapewnianemu poczuciu bezpieczeństwa wykształci w sobie właściwe podejście do innych ludzi i nigdy o nich nie zapomni.

Zależność dziecka od ciebie zaczyna słabnąć stopniowo tuż po jego narodzinach i wygasa powoli przez resztę twojego życia. Oczywiście, w pierwszych latach dziecko jest niemal całkowicie zależne od ciebie – nie tylko jeśli chodzi o pożywienie, ale również w wykonywaniu najprostszych codziennych czynności. Wkrótce jednak nauczy się chodzić, radzić sobie samemu z różnymi sprawami; gdy pójdzie do szkoły, umie już samo założyć ubranie; gdy osiągnie dojrzałość i zacznie dążyć do właściwej każdemu dorosłemu wolności, zacznie wyzwalać się od twojego wpływu tak gwałtownie, że może sprawić na tobie wrażenie, jakbyś straciła z nim jakikolwiek związek.
2010-04-09T15:37:36+02:00
Matka .. gdy wypowiadamy to słowa od razu kojarzy nam się miłość zaufanie i to jak mocna może być więź rodzinna . Matka jest nam wszystkim bardzo potrzebna do tego abyśmy nauczyli się kochać i rozumieć innych ludzi . Mama zawsze daję nam dobry przykład wszystkim co robi bacznie ją obserwujemy , i staramy jej wyrażać swoje uczucia mówimy że ją kochamy , gdy mamy jakiś problem zawsze nam pomoże , zawsze przytuli pocieszy . Zawsze traktuje nas sprawiedliwie gdy zasłużymy skarci , lecz zaraz potem szybko nam wybacza wyżądzone przypadkowo grzeszki .
Żona jest po to by mąż miał u kogoś oparcie zrozumienie . Małżeństwo które się kocha wie na czym to polega . Bardzo często zastanawiamy się jak to jest , lecz ci ludzie którzy się kochają wiedzą co czyni potęga miłości .

Jeśli jest za krótkie pisz dopisze
1 5 1