Odpowiedzi

  • Użytkownik Zadane
2010-04-07T22:56:50+02:00
X - cena zeszytu
y - cena ołówka
x + y = 2,50
y = x - 0,70

x + y = 2,50
y - x = -0,70

x + y = 2,50
-x + y = -0,70
Dodaję stronami
2y=1,8 /:2
y=0,90

Zatem zeszyt kosztuje
y = x - 0,70
0,90 = x - 0,70
-x = -0,70 - 0,90
-x = -1,60 /:(-1)
x = 1,60

10 takich zeszytów kosztuje 10 * 1,60 = 16 zł
2010-04-07T22:58:24+02:00
X - cena zeszytu
y - cena ołówka
x + y = cena zeszytu i ołówka( 2,50)
x - 0,70 cena zeszytu

x + y = 2,50
-x + y = -0,70

2y=1,8 /:2
y=0,90
y = x - 0,70
0,90 = x - 0,70
-x = -0,70 - 0,90
-x = -1,60 /:(-1)
x = 1,60

10x1,60 = 16
2010-04-07T22:58:40+02:00
2,50-kosztuje tylle ołówek i zeszyt. ołówek 70 gr. zeszyt- 2,50-0,70gr=1,80 czyli jeden zeszyt kosztuje 1,80 zł 10 razy 1,80 = 18zł

odp. za 10 zeszytów zapłacę 18 zł