Małgosia podrózowała nad morzem pięć dwunastych doby.Ile godzin trwała podróż małgosi?

2 Paczka masła waży 1/4 kg.Do ciasta Ania zużyła 2/5 paczki.Ile waży masło zuzyte do ciasta?

3 Wyciaczka trwała 8 godzin jaka to część doby?

4 Za 1 1/6 m płotna zapłacono 2 4/5 zł.Za 2 4/5 m paneli zapłacono 4 9/10 zł.Ile kosztowała
a) 10m płotna
b)5,5 m płótna
c)7m paneli
d) 1m paneli

3

Odpowiedzi

2010-04-08T11:32:29+02:00
Zad.1.
5/12 *24h=10h
Odp. Podróż trwała 10 godzin.

zad.2.
2/5*1/4=1/10=0,1kg
Odp. Zużyte masło waży 0,1kg.

zad.3.
24*x=8
x=8/24
x=1/3
Odp. Wycieczka trwałą 1/3 doby.

zad.4.
1 1/6m - 2 4/5
1m - x
x=(1*14/5)/(7/6)=12/5=2,4zł
a) 10x=10*2,4=24zł
b)5,5x=5,5*2,4=13,2zł
2 4/5m - 4 9/10
1m - y
y=(1*49/10)/(14/5)=17,5zł
c)7y=7*17,5=122,5zł
d)y=17,5zł
2010-04-08T11:35:02+02:00
1) skoro trwała 5/12 doby, to 10/24
Podróż trwała 10 godzin

2) 1kg = 1000g
paczka ważyła 250g. 1/5 z 250g to 50g
zużyła 2/5 czyli 100g.
250g-100g=150g

3) 8godzin to 1/3 doby

4) 1 1/6m = 2 4/5
1m = x
x = (1 razy 14/5)/(7/6) = 12/5 = 2,4 zł
a) 10x = 10 razy 2,4 = 24 zł
b) 5,5x = 5,5 razy 2,4 = 13,2 zł
1m = y
c) 7y = 7 razy 17,5 = 122,5 zł
d) y = 17,5zł

Liczę na naj :*
2010-04-08T12:08:19+02:00

a)-24zł
b)-13,2zł
c)-122,5zł
d)-17,5zł