×

Darmowa pomoc w zadaniu domowym

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • zapytaj o zadanie domowe
  • uzyskaj wytłumaczenie
  • znajdź podobne pytania

Dlaczego mit o Odyseuszu jest traktowany jako matafora ludzkiego losu?

no, niech wam będzie 100xd tylko ma byc łądne z 8 zdań;))

dam najj;)
3

Odpowiedzi

2009-11-02T19:30:04+00:00
Mit o Odyseuszu jest metaforą ludzkiego losu. Praktycznie całe nasze życie jest tułaczką. Może i nie powracamy do domu, ale ciągle czegoś dążymy i jest to trudne. Dążymy przede wszystkim do szczęścia, bo to ono jest w życiu najważniejsze. Jednak ta droga jest jak labirynt. Często wchodzimy w złą uliczkę, aby potem się wrócić. Takie jest całe nasze życie, ciągle do czegoś dążymy. Obyśmy znaleźli mapę do wskazanego punktu.
34 3 34
2009-11-02T21:18:20+00:00
Mit o Odyseuszu jest traktowany jako metafora ludzkiego losu, ponieważ całe nasze życie jest podróżą. Wędrówka Odyseusza nie zawsze była łatwa i przyjemna- tak jak życie, które nie składa się z samych przyjemności. Często na swej drodze napotykamy trudności, dopadają nas niepowodzenia i zwątpienia. Nie uniknął ich również Odyseusz. Jednak człowiek, tak jak mitologiczna postać również nie poddaje się i walczy, próbując czasem pokonać samego siebie. Własne słabości i porażki są drogowskazami, które uczą nas życia, doradzają jak postąpić.
34 4 34
2009-11-02T22:37:37+00:00
Mit o Odyseuszu jest traktowany jako metafora ludzkiego losu, ponieważ nasze życie jest wędrówką, którą rozpoczynamy w chwili urodzenia i kończymy w chwili śmierci. Podczas tej podróży napotykamy na swojej drodze różne przeciwności losu z którymi musimy się zmierzyć, by być szczęśliwym i odnaleźć właściwą drogę. Błędy uczą nas i motywują by więcej ich nie popełniać. Należy walczyć z własnymi słabościami i się nie poddawać.
26 4 26
Mózg
  • Mózg
  • Pomocnik
Nadal nie jesteś pewny odpowiedzi?
Dowiedz się więcej dzięki Zadane!
Masz problem z zadaniem domowym?
Dostań darmową pomoc!
  • 80% pytań otrzymuje odpowiedź w ciągu 10 minut
  • Nie tylko podajemy wynik, ale również tłumaczymy
  • Nad jakością odpowiedzi czuwają nasi eksperci