Odpowiedzi

2012-10-28T22:58:02+01:00

 

Moim zdaniem warto się uczyć, poniewaz nauka przynosi młodzieży wiele korzyści. Ucząc się zdobywamy wiedzę, która moze zaprocentować w przyszłości. Any potwierdzic słuszność mojej tezy przytoczę w tej chwili kilka argumentów.

Po pierwsze, warto się uczyć i chodzić do szkoły, gdyz dzięki temu zdobywamy wykształcenie. W obecnych czasach nie majac wykształcenia nie mozemy osiągnąć w swoim życiu zbyt wiele. Pracodawcy mają coraz większe wymagania. Dlatego warto już w młody wieku myśleć o swojej przyszłości.

Uważam, że dzięki temu, iż się uczymy możemy w późniejszym okresie zdobyć lepszą pracę. Mając lepszą pracę mamy też większe zarobki. Czujemy się bardziej bezpieczni, ponieważ stać nas bedzie na wszelkie opłaty związane z mieszkaniem. Nie straszna nam bedzie bieda.

Sądzę, iż warto się uczyć, bo w ten sposób uczymy sie odpowiedzialności. Juz od najmlodszych lat powinniśmy wiedzieć jak się zachowac i co jest ważne w życiu. Nikt nie powinien postępowac w lekkkomyślny sposób.  Każdy powinien wziąć odpowiedzialność za swoje czyny, ponieważ w dorosłym życiu z pewnoscią nam się to przyda.

Kolejnym argumentem przemawiajacym za tym, ze warto się uczyć i chodzic do szkoły jest to, iż poznajemy nowych przyjaciół. Osoby nieśmiałe lub niepewne siebie w gronie swoich rówieśników szybciej nawiązują nowe przyjażnie. Są bardziej otwarci i komunikatywni. A często takie szkolne przyjaźnie są bardzo trwałe.

Moim zdaniem, swoimi argumentami, potwierdziłam tezę, że warto się uczyć, ponieważ nauka  przynosi nam wiele korzyści.