CENA JEDNEGO KILOGRAMA JABŁEK NA TARGU WYNOI 2,4 ZŁ. TE SAME JABŁKA W SKLEPIE KOSZTUJĄ 3 ZŁ.
a)
O ILE PROCENT CENA JABŁEK W SKLEPIE JEST WYŻSZA OD ICH CENY NA TARGU?
b)
O ILE PROCENT TAŃSZE SĄ JABŁKA NA TARGU NIŻ W SKLEPIE?


OCENIE NAJLEPSZEGO I NAJSZYBSZEGO фффPOMOCффф----ODPOWIEDZ JEST ZAWARTA W KSIĄŻCE PT. ''Matematyka 1'' STR. 92////// ZAD. 40. PODRĘCZNIK 1 GIMNAZJUM. >>>>

1

Odpowiedzi

  • HD2D
  • Początkujący
2009-11-02T21:01:36+01:00
TARG 2,4zł
SKLEP 3zł

a)2,40zł = 100%
10% = 0,24zł
1% = 0.024zł
25% = 0.60zł
2,40zł + 0.60zł = 3zł
Jabłka są droższe o 25% w sklepie niż na targu

b)

3,00zł = 100%
0,03zł = 1%
2.40zł = 80%
100%-80%=20
Jabłka są tańsze o 20%



7 4 7