Używając zdań oznajmujących, pytających, rozkazujących, wykrzyknikowych oraz równoważników zdań, napisz krótkie przemówienie, w którym zachęcisz kolegów z klasy do przestrzegania kodeksu rycerskiego. Dostosuj swój tekst do realiów XXI wieku.

pliss pomóżcie!!!

duuużo pkt.. !!! daje najjj . ;)

1

Odpowiedzi

2012-09-09T19:47:41+02:00

                                          Drodzy Koledzy !

 

        Na wstępie chciałem zaznaczyć, ze postaram sie zachęcić Was do przestrzegania kodeksu rycerskiego, ponieważ jest to ważny element w życiu każdego chłopca.
        Koledzy ! W obecnych czasach wielu nie ma za grosz honoru ani ambicji ! Starsze osoby są lekceważone, a nawet wyśmiewane. Często traktowane jak zło konieczne. Wobec własnych koleżanek nie zachowujemy się kulturalnie. Nagminnie są one przez nas obrażane. Czy tak zachowuje sie człowiek honoru ? Czy to jest wzór do nasladowania ?
        Drodzy Koledzy ! Musicie zmienić swoje postępowanie ! Już od dzis bądżcie wobec innych  uczynni i pomocni. A na temat własnego kraju wypowiadajcie się z pełnym szacunkiem ! Musicie kochać swoją ojczyzną i dbać o nią ! Czyż nie tu sie urodziliście i wychowala ? Czy nie ta ziemia Was wykarmiła ? Jak możemy się jej odwdzieczyć ?
       Koledzy ! W życiu trzeba postępować etycznie i moralnie. Ważna jest uczciwość i sprawiedliwość. Szacunek i współczucie wobec wszystkich istot żykjących. Nie pozwólmy, aby ktoś w naszej obecności został skrzywdzony. Nie bądzmy obojętni. Nie stosumy wobec innych przemocy fizycznej ani psychicznej.      
       Drodzy Słuchacze ! Mam nadzieję, że tym wystąpieniem zachęciłem Was do przestrzegania kodeksu rycerskiego.    
         


124 3 124