Odpowiedzi

2009-11-02T22:13:12+01:00
10,40 tyle kosztuje 1 kg cukierków owocowych
3x10,40=31,20zł tyle kosztuje 3 kg cukierków owocowych

31,20 - 100%
x - 125%
x=39zł tyle zapłacono za 2 kg cukierków czekoladowych , a więc
za 1 kg kosztuje 19,50zł
39:2=19,50