Odpowiedzi

2010-04-08T17:18:21+02:00
Wartość Religijna Płynąca z filmu Pasja była taka że : Ukazana tam była męka Pana Jezusa za to aby nas ludzi zbawić my czasami o Tym zapominamy i grzeszymy czym bardzo ale to bardzo obrażamy Jezusa który tyle wycierpiał! Bezinteresowność i miłość to jego główne atuty chodz możemy wymieniać jeszcze wiele innychmam nadzieje że pomogłam :)


pozdrawiam ! :)
  • Użytkownik Zadane
2010-04-08T17:21:56+02:00
Jej rozpamiętywanie stanowi treść nabożeństw Drogi krzyżowej i Gorzkich żali oraz liturgia Wielkiego Tygodnia zapoczątkowana jeszcze liturgią Niedzieli Palmowej.

W średniowieczu powstawały liczne dzieła związane z pasją, wtedy narodził się też kanon muzyki liturgicznej zwany pasją, któremu następnie towarzyszyły również teksty i rzeźby (np. Pieta), opisujące lub zawierające elementy oparte na poszczególnych epizodach Nowego Testamentu, szczególnie Ewangelii.Myślę że najważniejszą wartością religijną filmu pasja jest to zepan jezus mimo tego ze wiedział ze święty potr sie go wyprze a judasz go zdradzi , wybaczył im to , po zmartwychwstaniu okazuje wieki szacunek piotrowi i mówi paś moje owce