Odpowiedzi

2010-04-09T22:56:15+02:00
Ja dostałam z tego 5 wiec mam nadzieje ze ty tez;p
Dnia 08.10.2009r. na lekcji j.polskiego, oglądałam z moją klasą ekranizację "Zemsty" Aleksandra Fredry. Film w reżyserii Andrzeja Wajdy zachwycił nie tylko mnie, ale również resztę mojej klasy. Główne postanie występujące w tym filmie to; Rejent- Andrzej Seweryn Cześnik-Janusz Gajos Papkin-Roman Polański Klara-Agata Buzek Podstolina-Katarzyna Figura Wacław-Rafał Królikowski.
Pomimo małych "wpadek" aktorów film bardzo dobrze odzwierciedlał książkę "Zemsta". Fryzury, makijaż oraz bogate stroje bardzo dobrze pasują do danej epoki, idealnie komponują sie z całą scenerią, a także bardzo dobrze są dopasowane do aktorów, podkeślają ich atuty oraz odzwierciedlają charaktery bohaterów. Moim zdaniem aktorzy bardzo dobrze odnaleźli sie w swoich rolach. Bardzo podobała mi sie gra Andrzeja Seweryna, który bardzo dobrze wczuł sie w rolę Rejenta. Uważam ze w tym filmie atuty Katarzyny Figury zostały za bardzo podkreślone. Film bardzo mi się podobał choć momentami był nudny. Oczywiście jak to w każdym filmie tak i w tym nie można było ukazać wszystkich szczegółów jakie zostały zawarte w książce.
Bardzo polecam ten film osobą, które przeczytały już tą lekturę, aby mogli zauważyć różnice zawarte pomiedzy książką a filmem.
61 4 61