Przy zakupie roweru na raty pierwsza wpłata wyniosła 176 zł. Pozostała do zapłaty kwota została rozłożona na 12 rat po 52 zł. Za ten sam rower kupiony za
gotówkę zapłacono tylko 4/5 ceny roweru kupionego na raty. Ile złotych kosztował
rower kupiony za gotówkę?
Zapisz wszystkie obliczenia.

PliSs help me/.!

3

Odpowiedzi

2010-04-08T19:40:09+02:00
176-pierwsza wpłata
12x52-raty do zapłaty
176+12x52=176+624=800-kwota do zapłaty na raty
800x4/5=640-kwota do zapłaty gotówką
Odp:.Rower kupiony gotówką kosztował 640zł


To było na moim teście dziś;)
DZIĘKUJĘ ZA POMOC
DZIĘKUJĘ ZA POMOC
2010-04-08T19:42:08+02:00
12złx52zł+176zł=800zł 800zł:5=160zł 4x160zł=640zł Odp;Ten rower kupiony za gotówkę kosztuje 640zł.
4 4 4
2010-04-08T19:42:16+02:00
176+(12×52)= 176+624=800 -cena roweru płaconego w ratach
800/1(ułamek zwykły) ×4/5(ułamek zwykły)=3200/5(ułamek zwykły)=640zł-cana za ten rower zaplacona gotówką.
4 3 4