Odpowiedzi

2010-04-08T20:11:23+02:00
Karol Wojtyła jest człowiekiem świętym z powodu jego niezmiernie wielkich czynów dla całego świata. Jako papież odwiedził wiele państw o których inni papieże nawet nie myśleli aby tam pojechać. Wprowadzał religie chrześcijańską do każdego krańca nawet świata. Zmagał się z cię z ciężką chorobą a mimo to nie poddał się i dalej spotykał się z młodzieżą z którą miał znakomity kontakt. Kochali go ludzie młodzi z całego świata a on mówił do nich "Wy jesteście przyszłością tego narodu".
2 5 2
2010-04-08T20:39:47+02:00
Temat 2.


Papież - Karol Wojtyła był Wielkim Człowiekiem. Tak uważa niemal cały świat, a w szczególności Polacy. Dla mnie Jan Paweł zawsze będzie w moim sercu Wielkim Człowiekiem. Nigdy nie zmienię o Nim zdania. Pomagał każdemu. Nie nie pogardzał żadną istotą ludzką, bez względu na kolor skóry, czy pochodzenie. Nie liczyło się dla Niego bogactwo materialne, lecz duchowe. Jak sam powiedział: "Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi". Każdego traktował litościwie i obdarzał wielką miłością. Nawet największym wrogom potrafił przebaczyć. Owy człowiek miał bardzo dobry charakter, dlatego powinniśmy godnie go naśladować.
Jakie chcę mieć Jego cechy charakteru? Dlaczego? Moja wypowiedź nie będzie długa, ale treściwa. Wszyscy doskonale znamy naszego Rodaka i Wielkiego Człowieka. Zrobił dla nas wiele. I tak jak już wspomniałam, pomagał każdemu. Nie był w stanie nikim gardzić. Wspierał wątpiącym, pomagał odnaleźć drogę błądzącym, zawsze darzył każdego Bożą Miłością. Chciałabym Go naśladować niemal pod każdym względem. Jednak tak cudownego daru jak miał ten człowiek nikt na tym świecie już nie posiada. Mimo to staram się choć w małej części iść śladami Boga, a tym samym śladami Karola Wojtyły. Nigdy nie był chytry, nigdy nie zwątpił, miał niebiańską cierpliwość. Kochał ludzi biednych tak samo mocno jak bogatych. Tłumaczył wszystkim, ze wiara jest podstawą w naszym życiu, że musimy być mocni w swojej wierze i wypełniać obowiązki chrześcijanina.
Na zakończenie mojej wypowiedzi zacytuję bardzo wzruszające słowa naszego Rodaka... "Wy jesteście młodzi, a papież jest stary i trochę zmęczony. Ale identyfikuje się jeszcze z waszymi oczekiwaniami i nadziejami". On zawsze liczył na nas i wciąż pokłada w nas nadzieję. Czeka teraz byśmy to my zatroszczyli się o świat, bliźnich i dobro naszych serc. Zawsze miłosierny, oddany i cierpliwy. Niczym Jezus, który zniósł wszystkie cierpienia i wziął grzech ciężki. Czyż papież nie postępował podobnie? Dlatego nie tylko ja pragnę posiadać Jego cechy charakteru, ale wielu z nas. Więc zachęcam każdego. Otwórzcie serca! Papież jest Wielki i zawsze będzie. Niektórzy myślą, że już Go nie ma, że została nam tylko pamięć. Mylicie się! On żyje wśród nas i zawsze będzie żył, gdyż On dostał życie wieczne. Teraz jednak jeśli my chcemy dostać życie wieczne od Pana Boga, idźmy śladami Jana Pawła II.
2 5 2
2010-04-08T20:48:20+02:00
Ooo...już masz odpowiedzi szkoda**
:)