1.Pan zenon chciał skorzystac ze specjalnej oferty promocyjnej . Ile złotych bedzie wynosila jedna rata, jezeli pan zenon zdecyduje sie za zakup zmywarki.?
KUPUJĄC ZMYWARKE DO NACZYN ZA 1850ZŁ PŁACISZ TYLKO 0,27 WARTOSCI TOWARU A RESZTE SPLACISZ W 10 RATACH.

2.Mama kupiła 0,35 kg cukierkow i z banknotu dziesieciozlotowego otrzymala 1,95zł. Ile nalezy zaplacic za 0,75kg cukierkow?

Prosze o POMOC !!! ;)

2

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-04-08T20:23:15+02:00
1850×0,27=499,5 zł <-- tylke płaci przy zakupie
1850-499,5=1350,5 zł <-- tylke mu zostanie do zapłaty
1350,5 ÷ 10= 135,05 zł <-- tyle wynosi jedna rata


to drugie:
10- 1,95= 8,05 zł <-- tyle kosztowało 0,35 kg cukierków
8,05÷0,35=23 zł <-- tyle kosztuje kg cukierków
23× 0,75 =17,25 <-- tyle zapłaci za 0,75 kg cuksów

proste jak rogalik ..........:)

2010-04-08T20:29:55+02:00
1850zł-(1850zł x 0,27)=1850zł-499,5zł=1350,5zł
1350,5zł:10=135,05zł
odp:jedna rata wynosiła135zł5gr