Odpowiedzi

2010-04-08T21:05:59+02:00
Gabriel Narutowicz ( 9 - 16 XII 1922r.)
Stanisław Wojciechowski (1922-1926)
Ignacy Mościcki (1926-1939)
Władysław Raczkiewicz (1939-1947 na emigracji)
Bolesław Bierut (1947-1952)
Wojciech Jaruzelski (1989-1990)
Lech Wałęsa (1990-1995)
Aleksander Kwaśniewski (1995-2005)
Lech Kaczyński (2005 - )
Lech Kaczyński ( 2005 - 2010 ),
Bronisław Komorowski ( 2010 - 2015 )
Andrzej Duda ( 2015 - )
2010-04-08T21:09:55+02:00
Gabriel Narutowicz - 11 grudnia 1922 - 16 grudnia 1922
Stanisław Wojciechowski - 20 grudnia 1922 - 14 maja 1926
Ignacy Mościcki 4 czerwca 1926 - 30 września 1939
Władyslaw Raczkiewicz 30 września 1939 - 6 czerwca 1947
August Zaleski 9 czerwca 1947 - 7 kwietnia 1972
Stanisław Ostrowski 9 kwietnia 1972 - 24 marca 1979
Edward Bernard Raczyński 8 kwietnia 1979 - 8 kwietnia 1986
Kazimierz Sabbat 8 kwietnia 1986 - 19 lipca 1989
Wojciech Jaruzelski 19 lipca 1989 - 22 grudnia 1990
Lech Wałęsa 22 grudnia 1990 - 22 grudnia 1995
Aleksander Kwaśniewski 23 grudnia 1995 - 23 grudnia 2005
I urzedujacy
Lech Kaczyński 23 grudnia 2005 i w tym roku konczy kadencje
2 3 2