Napisz dalszy ciąg tekstu z ćwiczenia 10 tak, by powstał kolejny fragment opowiadania. Pamiętaj o logicznym nawiązaniu i konstruowaniu wypowiedzi oraz o zachowaniu wewnętrznej spójności tekstu.

Powoli zbliżyliśmy się do ciemnego domu. Oprócz tego,że w kuchni paliło się światło o obecności kogoś z domowników, świadczył dym wydzielający się z komina.
..........................

Proszę o dokończenie opowiadania żeby miało sens.
Strona 126 zadanie 11 mamy napisać opowiadanie dalsze z 10 zadania. J.polski " Między Nami"

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-04-08T21:37:42+02:00
W duchu ucieszyliśmy, że w koncu, po dlugiej samotnej wedrowce znalezlismy miejsce, gdzie pozwola nam przenocowac. Podeszliśmy cicho do okna i ujrzelismy stara kobiete, ktora gotowała coś w ogromnym garnku. 'Cóż to może być?' - cicho zapytałam towarzysza. 'Pojęcia nie mam. Ale pewnie to coś dobrego.. Chodźmy i zapytajmy, może jeszcze nas poczestuje' - odrzekł Alek, po czym delikatnie zastukał kołatką. Nie otworzyła. Zastukał po raz drugi. Żadnej reakcji. Z kuchni słychac bylo jednynie skrzekliwy spiew. 'Może nie słyszy' pomyslałam sobie, 'spróbuje jeszcze raz' i tym razem ja zastukałam kołatką. Po chwili otworzyła mi stara kobiecina i podejrzliwym wzrokiem zapytała: ' Kim jesteście i czego chcecie?'. 'Jestesmy tylko biednymi, bezbronnymi dziecmi, ktore zagubily sie w lesie prosze pani. Szukamy schronienia.. Czy pozwolilaby pani nam przenocować?' Kobieta przygladała sie przez moment, po czym nic nie odpowiedziała, tylko podsunęła nam dwa kubki, jakby z woda. Bez namyslu wzielismy je do reki, po czym napilismy sie. A później ..później juz nic nie pamietam.. :)
52 4 52