Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-04-08T21:32:38+02:00
Razem 2 tony bananów = 2000 kg
4/5 bananów sprzedał
4/5 * 2000= 1600 kg
czyli sprzedał 1600 kg bananów
12% * 4/5x + 5% *1/5*x=424
12/100*4/5*x+ 5/100*1/5*x= 424
0.12*0.8*x+ 0.01*x= 424
0.096*x+0.01*x= 424
0.106*x= 424 // * 1000
106*x= 424000
x= 424000:106
x= 4000
za wszystkie banany zapłacił 4000 zł
2010-04-08T21:35:57+02:00
X- cena 1 kg
2 tony= 2000kg
⅘ *2000=1600 - z zyskiem 12%
400- z zyskiem 5 %
424 + 2000x=1792x + 420 x
424+2000x=2212x
212x=424 pionowa kreska : 212
x=2 zł- cena 1 kg
2000*2=4000zł cena wszystkich bananów