Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-03T15:29:52+01:00
Rozmnażanie płciowe jest korzystne przy zmiennych warunkach środowiskowych, bo gdy pojawi się np nowy wirus to wtedy populacja będąc zróżnicowana nie wymrze cała

bezpłciowe jest korzystne przy stałych warunkach środowiskowych, gdy potrzebna jest duża szybkość rozmnażania
5 4 5
  • Użytkownik Zadane
2009-11-03T15:31:31+01:00
Rozmnażanie bezpłciowe to np. podział komórki, podział grzybni, pączkowanie, zarodniki, pierwisty (rozmnóżki u porostow), natomiast płciowe to łączenie ganet lub całych organizmów rozmnażania płciowego. Ludzie rozmanżają sie płciowo poniewasz potomstwo ma cechy rodziców. Jest rozmnażanie za pomocą haploidalnych komórek rozrodczych (gamet) - męskiej i żeńskiej, powstających zazwyczaj w wyspecjalizowanych narządach płciowych (u zwierząt) lub organach generatywnych (u roślin). Po połączeniu się dwóch komórek rozrodczych powstaje diploidalna zygota, z której rozwija się diploidalny zarodek, a następnie nowy organizm.
a bezpłciowe ;
- typ rozmnażania organizmów, który nie jest związany z wytwarzaniem komórek generatywnych czyli gamet. Organizm potomny powstaje z części organizmu rodzicielskiego. U bakterii może dojść do prostego przewężenia i powstania dwóch komórek potomnych z jednej rodzicielskiej, organizm rozgwiazdy może zostać odtworzony tylko z jednego ramienia oderwanego od organizmu rodzicielskiego, rośliny mogą wytwarzać bulwy, cebule, rozłogi, porosty urwistki itd.
6 2 6