Układy Równań :
1.Za 2 różne podręczniki zapłacono 28.80 zł. Gdyby jeden pod kosztował o 25 % więcej a 2gi o 25 % mniej, to ceny obu byłyby takie same.Oblicz cene każdego z podręczników.
2.W dwóch skrzyniach są 54 pomarańcze. Z jednej skrzynki przełożyliśmy do 2giej 9 pomarańczy i w każdej skrzynce jest tyle samo. Ile pomarańczy było w każdej skrzynce początkowo?
3.Za 5 zeszytów i 2 bruliony zapłacono 13 zł. Gdyby cena zeszytu kosztowała o 10 % drożej a cena brulionu o 10 % mniej to ta sama liczba zeszytów i brulionów kosztowałaby 13.50. Oblicz cenę zeszytu i brulionu.

PLISSS :)
Pozdro

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-03T15:59:05+01:00
Zad 2.
x-ilosc pomaranczy w 1 skrzynce na początku
y-ilosc pomarańczy w 2 skrzynce na początku
54-ilosc wszystkich pomarańczy
x-9 pom.w 2 skrzynce po odjęciu
x+9 pom w 2 skrzynce po dodaniu

x+y=54
x-9=y+9

x+y=54
x-y=18

x=54-y
x-y=18

x=54-y
-54-y-y=18

x=54-y
2y=72:2

y=36
x-54-36

x=18
y=36
2 5 2