Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-04-09T13:35:18+02:00
Na pytanie zawarte w temacie odpowiadam twierdzaco.
W dzisiejszych czasach wiele jest ludzi podobnych do Makbeta.Na początku sa to osoby rozsadne, miłe uczciwe, lecz gdy tylko coś osiągną zawsze chcą więcej. Czasem ich droga do celu " odbywa się po trupach"

Pierwszym moim argumentem popierajacym tezę zawarta w temacie jaest przykład osoby, która przez całe życie była biedna, starała się by coś osiagnąć ale ciągle jej nie wychodziłe. Lecz penego dnia wszytsko się zmienia osoba ta osiaga cel, a potem chce wiecej. "Biegnie do celu" niczym gepard nie patrząc na to czy rani przy tym innych ludzi, nie obchodzi ją to czy jej działania ma jakiś wpływ na innych. Wazne by osiągnąc własny cel.

Drugim moim argumentem jest prosty przykład ze szkoły. Weżmy pod uwagę przyjaźń dwóch dziewczyn. Jedna ułozona, grzeczna pilna uczennica, lecz bez przyjaciółó, traktowana jak cicha myszka. Druga ze srednimi stopniami, przebojowa troche "rozrabiara", majaca wielu przyjaciół. Namawia przyjaciółkę do złego, lecz dzięki temu tamta zdobywa przyjaciół. Zeby się im przypodobać zaczyna pić palić, uciekać z domu i lekcji nie patrząc na to ,że rani przy tym swoich rodziców. Przemiana ta jest przemiana podobną do Makbeta, z dobrej osoby na złą.

Ostatnim moim argumentem popierajacym teze zawarta w temacie jest istnienie zawiści i walka o wszytko miedzy ludzmi. Tak jak Makbet walczył o królestwo, tak dzisiaj ludzie walczą miedzy sobą, ścigając się w tym kto ma wiecej pieniędzy. Biedni juz nie maja nic powiedzenia na tym świecie. Tak samo Makbet miał niewiele bo nie miał władzy.
Ktoś kiedyś mi powiedział ze prawo jest dla tych ludzi biednych, i to prawda oni zawsze beda musieli odpokutować swoje nawet najbardziej błache czyny,ale z czystym sumieniem tylko dlatego, że nie mają pieniędzy na to by przekupic sedziego czy opłacic adwokata. Bogatych na to stac, wiec prawo mija ich szerokim łukiem.Makbet chciał władzy, chciał być bardziej doceniany i wielbiony niz do tej pory chciał władzy i podobnie jak tych bogatych prawo go ominęło, ale sumienie nie.

Mysle że moje argumenty sa wystarczające aby udowodnic słuszność zawartą w temacie.
9 2 9