Przy zakupie roweru na raty pierwsza wpłata wynosi 176zł . Pozostała do zapłaty kwota została rozłożona na12 rat po 52 zł . Za ten sam rower kupiony za gotówkę zapłacono cztery piąte ceny kupionego na raty . Ile złotych kosztował rower kupiony za gotówkę .

3

Odpowiedzi

2010-04-09T14:18:49+02:00
12*52=624
176+624=800
800/5=160
160*4=640zł.

Odp.: Cena roweru za gotówkę to 640zł.
2010-04-09T14:19:39+02:00
176+12*52=176+624=800zł - cena roweru kupionego na raty
4/5*800=4*160=640zł - cena roweru kupionego za gotowke

pozdrawiam:)
2010-04-09T14:19:42+02:00
Też to mialam na sprawdzianie po 6 klasie.. hehee..

12 * 52 zł = 624 zł
624 zł + 176 zł = 800 zł
800 zł : 5 = 160 zł
160 zł * 4 = 640 zł.

ODPOWIEDŹ.: Rower kupiony za gotówkę kosztuje 640 zł . :))


dasz naj..?;p pliss jak chcesz jeszcze jakies roziązia do testu to napisz mi .. jakby co to mam też linki do odpoiedzii; **