Przy zakupie roweru na raty pierwsza wpłata wyniosła 176 zł. Pozostała do
zapłaty kwota została rozłożona na 12 rat po 52 zł. Za ten sam rower kupiony za
gotówkę zapłacono tylko 4/5 ceny roweru kupionego na raty. Ile złotych kosztował
rower kupiony za gotówkę?

2

Odpowiedzi

2010-04-09T14:04:02+02:00
176+12*52= 800 zł
4/5=0,8
0,8* 800zł=640 zł
Widzę że zadanie z testu wczorajszego ;)
2010-04-09T14:05:23+02:00
12*52zł+176zł=800zł - rower kupiony na raty
800zł:5=160zł - 1/5 ceny roweru kupionego na raty
160zł*4=640zł - cena roweru za gotówkę
1 5 1