Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-04-09T14:08:39+02:00
Uważam, że uczniowie nie powinni ściągać. Na pewno nie wyjdzie im to na dobre podczas pisania egzaminów szóstoklasisty czy testów gimnazjalnych. Tak naprawdę sami robią sobie krzywdę, nie ucząc się, a po prostu przygotowując ściągi. To także oznaka braku szacunku wobec nauczyciela, który chce, abyśmy przyswoili wiedzę i potrafili ją wykorzystać. Myślę, że czułby się zawiedziony, gdyby dowiedział się, iż ktoś otrzymał piątkę za umiejętne spisywanie. Wszystko jednak pewnego dnia wyjdzie na jaw i wtedy klasowi oszuści sami zrozumieją błędy, jakie popełniali.
1 5 1
2010-04-09T14:15:16+02:00
Moim zdaniem ściąganie to niedobry sposób, do którego przyzwyczaiło się dużo osób.
Nie powinno się ściągać ponieważ traci się wtedy możliwość do rozwinięcia swojego umysłu, do jego wytężenia. Podczas ściągania nie myślimy, nie ruszamy swoimi mózgownicami tylko bezmyślnie przepisujemy. Poza tym jest to nieuczciwe wobec nauczyciela. Ściągając nie myślimy o tym co będzie jeśli to samo pytanie, na którego odpowiedź teraz bezmyślnie przepisujemy pojawi się na teście gimnazjalnym czy po szóstej klasie. Odpisywanie to grzech, z którego trzeba się spowiadać.
Ściągając odbieramy sobie możliwość podciągnięcia się w nauce.
Ponad to przyłapanie na ściąganiu grozi jedynką. zastanów się czy warto, zanim sięgniesz po ,,pomoc naukową"
2010-04-09T14:36:26+02:00
Na pewno każdy chciałby mieć dobre oceny, czerwony pasek pod koniec roku lub stypedium, ale trzeba sobie na to zapracować. Ściąganie nie jest dobrym rozwiązaniem. Należy się uczyć z lekcji na lekcję. Ściągając np. na sprawdzianie jest niedobre, gdyż ktoś inny zrobił coś za nas, a my za to dostaniemy dobrą oceną. Klasówki są po to, aby utrwalić i przekonać się, czy na pewno znamy cały materiał, który omawialiśmy. Sprawdziany są dla nas, a nie np. dla nauczycieli, czy rodziców. Dużo większą satysfakcję mamy wtedy, kiedy dostaniemy ocenę celującą za ciężką pracę, a nie za przepisanie czegoś od koleżanki/kolegi. Warto się uczyć. Czasami najlepiej nauczyć się na błędach. Zrozumiemy z czego nie jesteśmy dobrzy, czego nie potrafimy. Ludzie, którzy się uczą, więcej umieją, mają większe wykształcenie i łatwiej przychodzą mu do głowy nowe rzeczy.

:)