Odpowiedzi

2010-04-09T15:01:07+02:00
30-(3×1,25+5×0,99+0,6×4,1)=30-(3,75+4,95+2,46)=30-11,16=18,84zł

Dostała 18zł 84gr zwrotu.
2010-04-09T15:06:54+02:00
Czekolada 3*1,25=3,75
chipsy 5*99=4,95
marchew 4,10:10=0,41 0,41*6=2,46
razem 2,46 + 4,95 + 3,75 = 11,16
reszta 30 - 11,16 = 18,84

Odp.Dostanie 18,84zł reszty.
2010-04-09T15:47:04+02:00
Dane
3 czekolady- 1 za 1,25 1,25*3=3,75
5 paczek chipsów- 1 za 0,99 0,99*5=4.95
60 dag. marchewek- 1 kg. za 4,10 zł.
1 kg. to 100 dag. 4,10:10=0,41 0,41:6=2,46
3,75+4.95+2,46=11,16
30-11,16=18,84
odp.Reszta to 18,84 zł.